top of page

Kamera Sistemleri

Güvenlik kameraları ile ev ya da iş yerinizi koruma altına alabilir, sürekli erişebileceğiniz video akışı oluşturabilirsiniz. Güvenlik kamerasında doğru seçim çok önemlidir. İzlenecek olan mekan, mekanın şartları örneğin; gece çekim olacak mı? iç ya da dış mekan mı? Kamera ne kadar yükseklikte olacak? Kayıtların süresi ve kalitesi? Kayıt için gerekli olan disk yapısı? Ortam sıcaklık değerleri gibi bir çok etken bulunmaktadır. K.g.b.Ücretsiz Keşif hizmetimiz ile size en uygun ürünleri sunmakta ve ürünler hakkında detaylı bilgi vermekteyiz.

Kamera sistemlerinden bahsetmek gerekirse, kamera her alanda kullanılmakta olan bir güvenlik sistemidir.

 

Kamera sistemleri iki farklı temel yapıdadır.

  1. Analog (AHD)güvenlik kamera sistemidir.

  2. Diğeri ise Network (IP)güvenlik kamera sistemidir.

Fakat ip kamera sistemi son birkaç yılda gelişip ciddi atılım yapmıştır.

 

Kamera sistemleri ile kayıt yapabilir, kayıtları izleyebilir, kayıtları dilediğiniz gibi silebilirsiniz. Anlık olarak bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlardan kameralarınıza erişebilir, görüntü akışı sağlayabilirsiniz. Kamera sistemleri, girilmesi sınırlı veya yasak olan bölgelerin kontrolü ve gerekirse bütün gelişen olayların, delil teşkil edecek şekilde uzun zamanlı olarak kayıt altına alınmasını sağlar. Lokasyona dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı veya lokasyon içerisinden dışarı doğru yapılacak olan istenmeyen olayları denetler ve kayıt altına alır.
 

Kamera her alanda kullanılmakta olan bir kayıtlı güvenlik sistemidir. Elektronik güvenlik sistemi günümüzde en çok kullanılan sistemdir. Dışarıya çıktığımızda iş yeri, kamu kurumu, ev, topluma tahsis edilmiş alanlar, sokak başları gibi yerlerde güvenlik kameralarıyla karşılaşırız. Bunun nedeni güvenlik ihtiyacıdır.

Alarm ve Kamera sistemlerinin hırsızlar üzerinde caydırıcı bir etkisi olduğu bilinmektedir. Doğru ürün seçimi, zayıf noktaların tespiti, kullanılacak donanım hakkında bilgi aktarımı, donanımın kullanılması için müşteriye eğitim verilmesi, ürünlerin montajı, sistemin devreye alınması hizmetlerimizden sadece bazılarıdır. 2005’den günümüze hizmet veren firmamız güvencesi ile uygun fiyatlara kamera sistemi sahibi olabilirsiniz.

 

Dünyanın her yerinden internete erişimi olan telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan evinize veya iş yerinize bağlanarak izleyebilirsiniz. Çocuğunuz evde bakıcısı ile yalnız kalıyorsa dilediğiniz gibi izleyebilir, takip edebilirsiniz. Ofise sürekli olarak gitme şansınız yoksa ya da tercih etmiyorsanız kamera sisteminiz ile oradaymış gibi iş yerinize hâkim olabilirsiniz.

 

TANIMLAR 

IP Kamera
Günümüzde en çok kullanılan sistemdir. İşlevleri diğerlerine göre daha fazladır. Tamamen network ağına katılarak çalışır ve bilgisayar tabanlıdır. İp kameralar ın en önemli özelliği kayıt cihazına ihtiyaç duymadan da çalışabilen tek güvenlik kamera sistemi olmasıdır. Sürekli olarak yenilenmekte ve çağın gereksinimlerine yanıt vermektedir.
AHD kamera sistemi
Bu sistem CCTV alt yapısına ve İp alt yapısına uygun çalışan bir sistemdir. Sistem HD görüntü kalitesine sahiptir. Ahd kayıt cihazına 3 tür kamerada bağlanılabiliyor. Hd görüntüsüne sahip olması müşterinin ihtiyacı doğrultusunda bir alternatiftir.

Cctv analog kamera sistemleri
CCTV bilinen en eski yapıdır. Kayıt sisteminin görüntü kalitesi orta düzeydedir ve genellikle çalışanları denetlemek amacıyla kullanılmaktadır. Çalışanın işe geliş saati ve işten çıkış saati talebinin karşılanması amaçlı kullanılan bir sistemdir. Diğer kamera sistemlerinden biraz daha alt kademededir.

 

bottom of page